Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden
 Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden

Blog over hamsters

Russische dwerghamster wordt vanaf 1 januari 2024 verboden. Tegen?, teken dan deze petitie. Klik hier voor meer informatie.
Klik hier voor het blog menu
Een paar leuke Roborovski foto's 
woensdag, 13 juni, 2012, 9:21 pm - Roborovski
door Martin Braak
Op dit moment speelt Nederland op het EK dramatisch voetbal en wordt figuurlijk gesproken de eerste oranje versiering weer opgeruimd. Het is niets, het wordt niets.

Dan maar iets anders wat op oranje lijkt. Roborovski foto's! Afgelopen weekend even weer creatief geweest. Het is en blijft heel lastig om een mooie Roborovski foto te maken. Er kleven nogal wat risico's aan... Ze zijn namelijk mega snel en het is absoluut niet de bedoeling dat ze ontsnappen.

Normale kleur

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Cinnamon

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Gelukt en niet ontsnapt!
Roborovski foto's 
zaterdag, 28 april, 2012, 6:57 pm - Roborovski
door Martin Braak
Pak weg 2008 heb ik foto's van Roborvski dwerghamsters op de trap gemaakt. Ze lopen dan heen en weer en springen niet zomaar ervan af. Het is dan heel leuk om "actie" foto's te maken. Vandaag dacht ik hieraan en waarom ook niet, laat ik het opnieuw doen! Kleine risico is wel aanwezig natuurlijk. Stel als die wel van de trap afspringt. Dan is het soef soef!

De foto's zijn redelijk gelukt. Alleen had ik een te lage sluitertijd ingesteld. En daarom zijn de echte actie foto's (omdraaien terwijl ze lopen) mislukt.

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog
Nieuwe mysteries inzake Roborovski's 
maandag, 26 maart, 2012, 8:58 pm - Roborovski
door Martin Braak
Het heeft enige tijd geduurd voordat wij door hadden dat er zowel een recessieve als een dominante White Face bestaan. Ze zijn niet precies hetzelfde. De recessieve variant is lichter van kleur. En de dominante variant is qua wildkleur exact hetzelfde. Gecombineerd levert het bijna witte Roborovski's op. De toppen van de haren hebben pigment waardoor het niet echt wit is. Maar op later leeftijd kan dit verkleuren en lijken ze spier wit.

Ook de combinatie dominant White Face die voor recessieve variant draagt, uit dit. Namelijk die worden later witter en witter. Ze verschimmelen.

Afgelopen jaar zagen we via de import lijnen heel veel witte Roborovski's komen. Een deel hebben een gekleurde spot op de kop. Anderen zijn spierwit. Op Facebook wordt geschreven dat een spierwitte Roborovski vrouw gekoppeld aan een wildkleur dominante spots oplevert. Of wel iets nieuws! Blijkbaar bestaat er een dominante spot en een recessieve spot. Alleen de vraag is waardoor ontstaan er spierwitte Roborovski's met een gekleurde spot op de kop. Wat is daarvan de combinatie.

De dominante spot verschilt van de recessieve spot qua tekening. De dominante spot heeft her en der kleine vlekjes. De recessieve variant heeft grote witte vlekken.
Roborovski paasfoto traditie 
zondag, 18 maart, 2012, 12:40 pm - Roborovski
door Martin Braak
Een paar jaar geleden heb ik een paassfeer foto gemaakt waarbij ik gele kuikentjes en een Roborovski dwerghamster gebruikt had. Het scheelde toen niet veel of hij was ontsnapt. Op de foto is een stukje arm van mijn broer te zien die de Roborovski net nog kon pakken. Maar de foto was geweldig!, en dat vond ik blijkbaar niet alleen. Die foto is de hele wereld over gegaan! En vanaf dat moment heb ik elk jaar dezelfde soort foto's gemaakt.

Natuurlijk houd ik deze traditie in ere! :)

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Geweldig of niet? Ik heb maar een paar gemaakt ... voordat hij ontsnapt :)

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Dit schatje was wat rustiger.

Zie ook:
http://www.dwerghamster.nl/blog/index.p ... 325-231051
Cinnamon Robbies, yep 3e generatie 
donderdag, 15 maart, 2012, 10:27 pm - Roborovski
door Martin Braak
Ik denk dat er maar weinig mensen weten dat ik Cinnamon Roborovki's heb. Ik hield ze in een grote groep, maar twee maandjes geleden werd eerst een mannetje en week later een vrouwtje uit de groep verdreven. Dit komt omdat ze normaal in groepjes van 8-10 in het wild leven en een jaar later de zwakkeren verstoten worden en nieuwe generatie zich mag voortplanten.

De twee verstoten kon ik gelukkig koppelen en tussen hun twee gaat het prima. Ik dacht, de grote groep gaat zich verder voortplanten... maar tot vandaag helemaal niets. Maar wat zag ik bij de koppel die verstoten zijn?

Vandaag zag ik ineens drie kleine Cinnamon Roborovski's. Oogjes al open en doen stappe stappe. Generatie 3!

Foto behorend bij blog