Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden
 Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden

Blog over hamsters

Klik hier voor het blog menu
Dit koude weer is kloten voor de fok 
dinsdag, 19 maart, 2013, 9:04 pm - Russische
door Martin Braak
Een tijdje geleden schreef ik nog dat een aantal koppels dwerghamsters jongen hadden terwijl het nog geen lente was. Vaak is het zo bij mij dat de eerste warme zonnestralen zorgen voor veel nageslacht. Helaas, ik kom op mijn woorden terug.

Ik merk dat de kou ervoor zorgt dat veel nestjes kleiner zijn en aantal nestjes ook lager is dan anders. Bah, het is nog ijskoud. En tot eind maart blijft het koud. Ik maakte op Twitter de grap dat het een wit pasen zou worden, verdomt Telegraaf nieuws: wit pasen?

De kou zorgt voor uitstel van fokken en ik ben bang voor afstel. Want dat kan ook bij de Russische dwerghamsters. Het is niet vanzelf sprekend dat ze gaan fokken. Er zijn nu veel meer koppels bij mij die nooit gefokt hebben.

Nu maar hopen dat april een prachtige lentemaand wordt.
Megapets.nl, ondeskundigheid is aan de website te zien! 
donderdag, 14 maart, 2013, 6:25 pm - Overige
door Martin Braak
Vandaag zag ik een artikel over de overname van Megapets.nl en ik dacht: weer een ander webwinkel waar je dierenbenodigdheden kunt kopen. Er zijn er nogal veel. Ze komen en gaan. Maar eenmaal de website geopend moest ik lachen!!

De ondeskundigheid druipt van de website. Ik zal eerst laten zien waarom ik lachte:
Foto behorend bij blog

Eigenlijk moet ik een mail sturen met de vraag of ze de dieren op deze banner / foto zelf op foto gezet hebben. Als het antwoord ja zou zijn, kan je namelijk aangifte bij de politie kunnen doen. Er staat namelijk een Korenwolf hamster op deze foto. En die valt onder de beschermde diersoorten. Het is echt geen huisdier!

Toen klikte ik op knaagdier benodigdheden, kooien. En welja, wat krijg je dan? Kooien voor konijnen. Megapets, luister ff, kennen jullie het verschil tussen knaagdieren en konijnachtigen? Blijkbaar niet! Ik heb nieuws voor jullie: een konijn is geen knaagdier.

Voor de test heb ik iets proberen te bestellen. Ik denk dat ze weinig omzet genereren, want .... ik kwam niet verder dan stap 3 bezorgmethode. Ik heb het idee dat er een fout in hun script zit, want je kunt niet kiezen. Ik kon dus de bestelling niet afronden..... Maar weer snel weggeklikt!

UPDATE oktober 2021:
Link weggehaald omdat het offline is.
Owno!, Justin Bieber's hamster overleden! 
donderdag, 14 maart, 2013, 5:44 pm - Overige
door Martin Braak
Wereldnieuws! Zit even stil en lees: er is een hamster dood gegaan! Ik wist niet dat Justin Bieber een hamster had, maar het is nu wereld nieuws dat de hamster dood is en omstandigheden onbekend zijn. Erger, Justin had geen hamster! Hij had een hamster aan een fan op een concert in december gegeven.

De fan had de hamster inclusief kooi van Justin Bieber gekregen. Maar spontaan gingen de haren uitvallen. Een bezoek aan de dierenarts mocht niet baten.

Laat ik eerlijk zijn. Ik begrijp echt niet waarom dit in het nieuws komt. Laat staan dat ik Justin Bieber op straat zou herkennen!

Grote ballen, veel zaad 
donderdag, 14 maart, 2013, 10:53 am - Chinese
door Martin Braak

64 dagen duurt het om nieuw zaad te maken. Bij de mens althans. Andere soorten hebben een productie die korter of langer is, of zelfs varieert per moment. Waarom?

Steven Ramm van de universiteit van Liverpool vergeleek het sperma van vijftig verschillende zoogdieren, van huismuis tot chimpansee. Geen dirty job overigens, hij veegde meerdere onderzoeken naar zaadproductie op een hoop en vergeleek die. Daaruit concludeerde de Brit dat zowel zaadconcurrentie als lengte van de zaadcel die productie beïnvloeden (Biology Letters, 15 oktober).

Wanneer een vrouwtje met meer dan een mannetje paart, moeten de verschillende zaadcellen met elkaar concurreren. Wanneer bijvoorbeeld een haan een hen besprongen heeft en vervolgens maakt de buurman een vluggertje met haar, is het slim om snel een nieuwe portie zaad in voorraad te hebben om het vrouwtje nog een keer te bevruchten. Dat vergroot de kans dat de dame zijn nakomelingen krijgt. Een haan voert zijn zaadproductie zelfs op naarmate er meer concurrenten in de buurt zijn. Dieren met veel zaad hebben bovendien - misschien niet erg verrassend - grotere ballen, concludeert Ramm.

Toch kan het voordelig zijn om langer over je zaadproductie te doen. Dan is er meer tijd om zaadcellen met langere zwiepstaarten te maken. Die zwemmen stukken sneller dan snel-klaar-zaad. Voor sommige monogame diersoorten zoals de mens is dit een betere strategie. Zo weet je in ieder geval dat je zaad de eicel bereikt. "De kampioen 'lang zaad' is overigens de Chinese hamster (Cricetulus griseus)", vertelt Ramm. Dat is met een kwart millimeter bijna vijf keer zo lang als dat van de mens.

Frederique Melman


Artikel afkomstig van www.wetenschap24.nl
Ook hamsters kunnen last hebben van winterdepressies 
donderdag, 14 maart, 2013, 10:49 am - Russische
door Martin Braak
Artikel afkomsting van Wetenschap24.nl

Dat vertelde de Amerikaanse onderzoeker Randy Nelson op de jaarlijkse bijeenkomst van de Society of Neuroscience. Hij onderzocht ruim honderd Russische hamsters, 53 vrouwtjes en 48 mannetjes. Die groeiden op in zomerkooitjes waar het 16 uur per dag licht was, of in winterkooitjes met 8 uur licht per dag. De dwerghamsters bleken na zestig dagen angstiger en depressiever. Dat bleek uit testjes waar ze bijvoorbeeld hun weg moesten vinden in een doolhof. De depressieve hamsters waren minder ondernemend, en zaten sneller bij de pakken neer. Ook hamsters die in het kunstmatige winterseizoen waren geboren, waren trouwens vaker depressief. Vooral vrouwtjeshamsters hadden last van de winterblues, meldt Nelson.

In het persbericht wordt daar triomfantelijk aan toegevoegd dat dat geheel in de lijn der verwachtingen ligt, aangezien ook mensenvrouwen eerder last hebben van winterdepressies. Maar hee. Dat is nu gek. Eerder dit jaar schreef Nelson namelijk nog in het tijdschrift Psychoneuroendocrinology dat juist vrouwtjeshamsters geen spatje last hadden van het korter worden van de dagen, en dat het vooral de Russische dwerghamster mannetjes waren die bij de pakken neerzaten in donkere tijden. Desgevraagd melden de onderzoekers dat het hier om een andere studie gaat, met iets andere daglengtes en andere testmethodes. En ja, daaruit bleek inderdaad dat vooral de mannetjes last hadden van winterdepressies. Kortom, met hamsters kun je alle kanten op.

Tekst op bepaalde stukken aangepast omdat Wetenschap24.nl geen idee heeft over welk soort het ging.... Ze hadden over Siberische hamsters!

En met dan aan Juliet voor doormailen :)