Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden
 Algemene informatie    Russische dwerghamster    Campbelli dwerghamster    Roborovski dwerghamster    Chinese dwerghamster    Syrische hamster    Andere soorten    Hybriden

Blog over hamsters

Russische dwerghamster wordt vanaf 1 januari 2024 verboden. Tegen?, teken dan deze petitie. Klik hier voor meer informatie.
Klik hier voor het blog menu
Verandering in gedrag door luchtdruk veranderingen 
zondag, 3 februari, 2019, 7:37 pm - Dwerghamsters
door Martin Braak
Afgelopen twee weken kan ik merken dat de dwerghamsters meer onrustig zijn. Ook mijn broer Peter merkte dit op. Het is winter, het is wat kouder en een paar keer beetje sneeuw gehad. De hamsters zitten lekker warm bij en hebben qua daglicht een constante periode licht. Toch stress.

Waarschijnlijk merken ze aan de luchtdruk verschillen dat het winter is. Van nature gaat de Russische dwerghamster haar jongen en wanneer je koppel gewijs fokt, de man verjagen indien de condities op gevoel niet goed zijn. Het is hun instinkt. Het is als fokker lastig om een goede inschatting te maken. Is de moeder haar jongen zat of is het een moment opname.

Wat ik zelf doe is, als de jongen ogen open hebben, ze wat wc papier of stukje keukenpapier geven. Ze zijn lekker zoet om hun nest mooier te maken en stress is vaak over. Soms helpt dit niet. Dan moet ik de keuze maken tussen of de jongen bij moeder weg halen of risico lopen. Als ik kies voor het laatste zorg ik ingeval ervoor dat ik extra voer geef. Voldoende voer zorgt ingeval niet voor extra spanning. WC rolletje kan ook helpen. Want er is meer om te schuilen.

Als Russische dwerghamsters 18+ dagen oud zijn, voldoende stevig zijn en geen groei achterstand kennen, kunnen ze in principe risicoloos bij de moeder weggehaald worden. Alleen natuurlijk als je totaal niet vertrouwt.

Ongeacht het komt soms voor dat een jong of zelfs het hele nest doodgebeten wordt. Het ligt niet aan jou als fokker, het is hun instinkt, hun gevoel, seizoensinvloeden en spanningen die zij vanuit de natuur opmerken.
Hangmatjes, muizen vinden in slaap wiegen heerlijk 
zondag, 27 januari, 2019, 9:03 pm - Andere zaken
door Martin Braak
Er wordt tegenwoordig van alles onderzocht en je vraagt je af hoe objectief alles is. Want hoe weten we precies wat een dier fijn vindt. Er is een onderzoek gedaan naar muizen en in slaap wiebelen. Muizen blijken net als mensen sneller en beter te slapen na zachtjes heen en weer wiegen. En dit is objectief onderzocht!

Foto behorend bij blog

We weten dat bij mensen baby's dat zachtjes heen en weer schommelen helpt om een baby in slaap te brengen. Dit heeft waarschijnlijk te maken met het evenwichtsorgaan. Maar echt bewijs.... dat was er niet en daarom een onderzoek met muizen.

In de kooien van deze muizen werden schommels geplaatst. En hielden de wetenschappers de hersenactiviteit van deze muizen in de gaten. Muizen bleken 12 procent langer te slapen met dan zonder het schommelen. Ze vielen 51% sneller in slaap. Maar aan de hersenscans was niet te zien dat ze dieper slapen.

Daarnaast was de beurt aan de muizen die het evenwichtsorgaan missen. En inderdaad, het effect van wiegelen was bij deze muizen niet aanwezig. Zo concluderen de wetenschappers dat inderdaad het evenwichtsorgaan een rol speelt bij het schommelen en beter in slaap komen en beter slapen.

Het onderzoek is nog lang niet afgelopen. Ze zijn nu aan het kijken hoe dit kan helpen bij mensen met slaapproblemen.

Zo'n onderzoek moet je als dierenliefhebber met een ander oog lezen. Helaas gebruiken ze muizen zonder evenwichtsorgaan. Maar wetenschappers hebben wel aangetoond dat wiegen en wiebelen als prettig ervaren wordt. Dat hangmatjes misschien daarom wel als prettig ervaren worden. Naast dat ze lekker warm hebben, ze prettig vinden om te schommelen. Vermoed wordt dat dit niet alleen voor muizen geldt, maar ook voor andere knaagdieren.

Foto ff geleend van DRDPets, link https://www.drdknaagdierwinkel.nl/nl/trixie-pluche-tent-hangmat-16-cm.html, waar je diverse hangmatjes kunt kopen.
Een zwarte Russische dwerghamster die steeds meer witte haren krijgt 
zondag, 20 januari, 2019, 7:15 pm - Russische
door Martin Braak
Bij de Campbelli dwerghamster zien we vaker dat de zwarte kleur kan verschimmelen. Ik heb zelf dit één keer bij de Russische dwerghamster gezien. Nu heb ik weer een exemplaar die al rond half jaar oud de eerste witte haren kreeg en langzamer steeds meer witte haren krijgt. Het is niet zoals bij verschimmelen, het zijn kleine plekjes waar witte haren zitten. Helaas heeft zij nooit jongen gehad en is ze nu op leeftijd.

Foto behorend bij blog

Foto behorend bij blog

Bijzonder gevalletje van grijs worden.
Grijs Caramel 
zondag, 13 januari, 2019, 5:10 pm - Dwerghamsters
door Martin Braak
Laatst vroeg Angela of er een benaming is voor de Mandarijn combinatie met Blauw-wildkleur en Zwart. Jaren geleden heb ik ook nagedacht of de Mandarijn in combinatie met drager Zwart een extra benaming moet krijgen of dat we de kleur moeten gaan benoemen. Veel van deze combinaties zijn instabiel qua kleur. Maar Camel + drager zwart is redelijk stabiel en is een soort grijze kleur. Maar niet helemaal.

Foto behorend bij blog

In mijn ogen is de beste benaming Grijs Caramel. Google maar eens op deze naam en kijk bij afbeeldingen. Grijs caramel is een kleur die vrij vergelijk baar is met deze kleur.

Drager zwart zorgt ervoor dat de haarpunten donkerder zijn evenals de beginstuk van de haren. Daardoor krijgt de kleur een ander lading. Typisch is, is dat bij de Russische dwerghamster de zwarte kleur en de Camel / Mandarijn kleur niet gecombineerd kan worden. Zwart is overheersend. Geluiden zijn dat bij de hybride Campbelli dwerghamster dit niet het geval is en dat dit gecombineerd kan worden met zwart wat leidt op een bruin caramel choco kleur. Dit zou wel eens het bewijs kunnen zijn dat de mutatie Zwart niet hetzelfde is dat de mutatie Zwart bij de Campbelli dwerghamster.
Statistieken 2018 
zaterdag, 5 januari, 2019, 2:49 pm - Overige
door Martin Braak
Later dan anders, want dit is de eerste keer in 11 jaar dat ik niet op 1 januari een blog over de bezoekersaantallen schrijf. Het jaar 2018 is het eerste jaar dat mijn site mobiel vriendelijk is. Google vindt dat ten minste en dan wordt de site hoger gerankt. Niet dat dit heel veel uitmaakte, de bezoekersaantallen ligt onder druk. Dat komt omdat de jeugd minder internetten. Ze Youtuben meer, ze luisteren meer, maar ze lezen minder.

Vorig jaar en daarvoor schreef ik dat de statistieken bijgehouden door Google, One.com, OneStat en mijn eigen registratie sterk met elkaar afwijken. In loop van 2018 ontdekte ik dat mijn blog één van de boosdoeners is. Mijn eigen script registreert elke pagina die geladen wordt. Maar OneStat ziet het herladen van mijn blog als eenzelfde pagina. Ook al is de inhoud anders. Bij het registreren door mijn script moet ik onderscheid maken tussen normale bezoekers en bots. Ik heb mijn script qua herkennen bot begin januari herschreven en zodoende wordt veel niet meer geteld.

Volgens mijn eigen statistiek routines zijn er 2.955.000 bezoekers geweest (2017: 2.752.000) en zijn er 10.972.269 pagina's bekeken (2017: 10.289.000). Of wel 203.000 bezoekers en zij hebben 683.000 pagina's gelezen. Bij mijn blog over de statistieken 2017 lees je dat ik 644k bezoekers had en totaal 1.664k aan pagina's gelezen waren. Een mega stijging t.o.v. 2016. Maar dat komt door de niet herkende bots. Ik blok nu denk ik alle bots.

Dan de vergelijking met OneStat.

Volgens Onestat 2018
Totaal pageviews: 268.502
Totaal bezoeken: 154.879
Jaarlijkse unieke bezoekers: 124.328
Eerste bezoekers: 122.111
Gem. pageviews per maand: 22.375
Drukste dag: 14-2-2016

Volgens Onestat 2017
Totaal pageviews: 295.489
Totaal bezoeken: 164.593
Jaarlijkse unieke bezoekers: 133.710
Eerste bezoekers: 131.238
Gem. pageviews per maand: 24.624
Drukste dag: 14-2-2016

Volgens Onestat 2016
Totaal pageviews: 340.334
Totaal bezoeken: 179.143
Jaarlijkse unieke bezoekers: 147.236
Eerste bezoekers: 145.016
Gem. pageviews per maand: 28.361
Drukste dag: 14-2-2016

Volgens Onestat 2015
Totaal pageviews: 332.322
Totaal bezoeken: 164.403
Jaarlijkse unieke bezoekers: 131.934
Maandelijkse unieke bezoekers: 139.453
Eerste bezoekers: 129.796
Gem. pageviews per maand: 27.694
Pageviews per bezoek: 2,02
Drukste momenten ongewijzigd

Volgens Onestat 2014
Totaal pageviews: 363.093
Totaal bezoeken: 156.460
Jaarlijkse unieke bezoekers: 125.554
Maandelijkse unieke bezoekers: 132.309
Eerste bezoekers: 123.794
Gem. pageviews per maand: 30.258
Pageviews per bezoek: 2,32
Drukste dag: 18-5-2013

Volgens Onestat 2013:
Totaal pageviews: 367.304
Totaal bezoeken: 155.875
Jaarlijkse unieke bezoekers: 126.524
Maandelijkse unieke bezoekers: 132.551
Eerste bezoekers: 124.931
Gem. pageviews per maand: 30.609
Pageviews per bezoek: 2,36
Drukste dag: 18-5-2013 (2.394)
Drukste week: Week 2 2012 (11.975)
Drukste maand: 1-2012 (47.001)

Volgens Onestat 2012:
Totaal pageviews: 440.406
Totaal bezoeken: 164.277
Jaarlijkse unieke bezoekers: 133.856
Maandelijkse unieke bezoekers: 140.682
Eerste bezoekers: 132.018
Gem. pageviews per maand: 36.700
Pageviews per bezoek: 2,68
Drukste dag: 10-1-2012 (2.361)
Drukste week: Week 2 2012 (11.975)
Drukste maand: 1-2012 (47.001)

Je ziet dat het aantal bezoekers maar iets onder druk ligt, maar vooral het aantal gelezen pagina's per bezoek onder druk staat. Te verklaren doordat nu veel meer bezoekers via Google komen die op een onderwerp zoeken en dan verder gaan met het zoeken. Deel van de bezoekers kennen de site al.

En de verdeling per land.

Verdeling 2018 qua landen:

1. Nederland, 162.213, 60,41%
2. Engeland, 28.422, 10,59%
3. Overige, 24.776, 9,23%
4. België, 20.911, 7,79%
5. Verenigde staten, 14.384, 5,36%
6. Zwitserland, 8.931, 3,33%
7. Dutisland, 1.288, 0,48%
8. Rusland, 1.223, 0,46%
9. Frankrijk, 776, 0,29%
10. Tsjechische Republiek, 752, 0,28%

Verdeling 2017 qua landen:
1. Nederland 182.390 61,72%
2. België 33.145 11,22%
3. Overig 19.338 6,54%
4. Engeland 18.813 6,37%
5. Verenigde staten 13.565 4,59%
6. Zwitserland 8.414 2,85%
7. Canada 6.614 2,24%
8. Duitsland 5.656 1,91%
9. Frankrijk 1.017 0,34%
10. Rusland 872 0,30%

Verdeling 2013 qua landen:
1. Nederland 215.920 58,79%
2. België 55.249 15,04%
3. Verenigde Staten van Amerika 52.671 14,34%
4. Overig 10.978 2,99%
5. Duitsland 5.594 1,52%
6. Hongarije 3.604 0,98%
7. Verenigd Koninkrijk 3.493 0,95%
8. Frankrijk 3.050 0,83%
9. Canada 2.257 0,61%
10. Polen 2.028 0,55%

Je ziet t.o.v. 2013 dat Amerika heel erg gedaald is. Wat opvalt is dat ook België aan het zakken is. Blijkbaar wordt de site niet heel vaak door Duitsers bekeken.

Google biedt mijn pagina niet aan in het buitenland. Ook wel logisch, als je een hamster gekocht hebt en je spreekt geen Nederlands, dan is het wel heel lastig om deze site te lezen. Vroeger werd dan alles via translate vertaald. Maar tegenwoordig vindt men de standaard info in eigen moedertaal.